systemy zarządzania treścią

cms czyli system zarządzania treścią

systemy zarządzania treścią banner

System zarządzania treścią bardzo ułatwia obsługę i użytkowanie witryny. Dzięki takiemu systemowi nie musimy opłacać webdevelopera za każdym razem gdy chcemy wprowadzić zmiany tekstu na stronie czy na przykład wymienić obrazek, zdjęcie bądź grafikę. System zarządzania treścią to wszystko nam umożliwia. Możemy zaoszczędzić pieniądze i czas. Wygodnie prawda? W obecnych czasach wielu klientów decyduje się na takie rozwiązanie i zdecydowana większość z nich bardzo chwali podjętą przez siebie decyzję. Zapraszamy zatem do zapoznania się z ofertą oferowanych przez nas systemów zarządzania treścią.

Projektujemy systemy zarządzania treścią właściwie na wszystkich najbardziej popularnych platformach takich jak Wordpress, Joomla czy Drupal. Wystarczają one na potrzeby obsługi standardowej strony wizytówki lub prostego sklepu. Naszym klientom oferujemy również autorskie rozwiązania CMS, gdzie możemy zastsować dowolną funkcjonalność a możliwości takiego systemu są wręcz nieograniczone. W przypadkach ponadstandardowych, wykraczajacych poza możliwości ogólnodostępnych systemów CMS oferujemy właśnie to rozwiązanie.

najbardziej popularne systemy cms

wordpress

joomla

drupal

cennik systemów zarządzania treścią

Ze względu na różnorodność oraz mnogość opcji jakie moze zawierać w sobie system zarządzania treścią, ceny podane poniżej są wartościami orientacyjnymi. Wszelkie szczegóły i wyceny ustalamy w trakcie rozmowy telefonicznej lub kontaktu e-mail.

# Nazwa usługi Cena
1
Panel zarządzania treścią (CMS) Wordpress
od 299 pln*
2
Panel zarządzania treścią (CMS) Joompla, Drupal lub inny
od 399 pln*
3
Indywidualnie dopasowany panel zarządzania treścią (CMS)
od 499 pln*
4
Ponadstandardowy moduł CMS
do ustalenia
6
Późniejsze poprawki lub zmiany w systemie zarządzania treścią
50 pln/h*

*Niniejsza strona internetowa/witryna ma charakter wyłącznie informacyjny. Informacje zawarte w niniejszej witrynie nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Zawarte na stronie informacje, w tym w szczególności informacje umieszczone w części „Cennik”, nie stanowią zapewnienia ani opisu towaru w rozumieniu art. 4 ust. 2 lub 3 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego. Podane ceny są wartościami netto.

Czym jest cms - definicja

cms

CMS (ang. Content Management System), czyli systemy zarządzania treścią są stronami internetowymi, w obrębie których można publikować całkowicie za darmo różnego rodzaju treści. CMS-y są idealnym sposobem dla osób, które nie posiadają wiedzy programistycznej, a chcą w łatwy sposób dzielić się swoimi wpisami w sieci. Całość definicji możecie Państwo znaleźć na portalu Wikipedia - zobacz wpis

co oferuje system zarządzania treścią?

Przede wszystkim łatwość i szybkość obsługi, która polega na umieszczaniu kontentu w sieci. Absolutnie bez żadnej wiedzy specjalistycznej jesteś w stanie opublikować własny post, który wygląda niezwykle profesjonalnie i atrakcyjnie dla odbiorców. Dany system CMS pozwala nie tylko na publikowanie treści, ale również dodawanie grafik czy klipów wideo oraz moderowanie wpisów i ich usuwanie z przestrzeni internetowej. Wszystko to odbywa się poprzez zastosowanie banalnie prostych w obsłudze interfejsów. Najprościej ujmując temat, CMS pozwala na łączenie treści z kwestiami graficznymi w sposób łatwiejszy i szybszy, niż w przypadku zastosowania standardowego kodu HTML.

typy CMS-ów

Najbardziej ogólnym podziałem systemów zarządzania treścią jest udostępnianie kodu. Dlatego też wyróżniamy:

 • systemy otwarte,
 • systemy zamknięte.

Pierwszy typ systemów zarządzania treścią jest zazwyczaj ogólnodostępny w sieci i każdy użytkownik posiada możliwość wglądu do niego oraz zaproponowania jakichkolwiek zmian lub odnalezienia błędów, które w nim występują. Do systemów z zamkniętym kodem źródłowym ma dostęp jedynie wybrana grupa osób, ponieważ są one tworzone specjalnie do konkretnego projektu.

Typy systemów wyróżniamy również na podstawie ich zastosowań i tak istnieją:

 • systemy zarządzania dokumentami,
 • systemy zarządzania treścią,
 • systemy zarządzania wiedzą,
 • systemy zarządzania zasobami cyfrowymi.

popularne CMS-y dostępne na rynku

Istnieje wiele systemów zarządzania treścią, ale tak naprawdę jedynie niewielka grupa znalazła szersze zastosowanie i cieszy się popularnością wśród użytkowników. Do najbardziej popularnych CMS-ów zaliczamy:

 • Wordpress,
 • Joomlę,
 • Drupal,
 • Typo3,
 • Quick.cms

W Polsce jednak najczęściej wybieranym CMS-em jest WordPress, który w całościowym zestawieniu wypada najlepiej. Wyróżnia się on na tle swoich konkurentów tym, że jest niezwykle intuicyjny i prosty w obsłudze. Do niedawna jeszcze Joomla swą popularnością dorównywała WordPressowi, jednak okazała się być zbyt przestarzała i trudniejsza w obsłudze – wymaga znajomości PHP i języka HTML.

Inne projekty związane z CMS

co piszemy o aplikacjach webowych na naszym blogu?